UWAGA!!!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Nabór na rok szkolny 2024/2025 do:
– klasy VII, VIII ośmioletniej Szkoły Podstawowej,
– do klasy I, II Szkoły Branżowej I stopnia.
Szkolimy w zawodach:
– mechanik pojazdów samochodowych
– elektromechanik
– fryzjer
– kucharz
– cukiernik (rekrutacja wstrzymana w roku 2024/25)
– inne, po uzgodnieniu (w zależności od ilości chętnych)
Placówka przyjmuje w pierwszej kolejności osoby z terenu Warszawy na prośbę rodziców, po odbyciu rozmowy wstępnej. W przypadku wolnych miejsc, po przyjęciu wszystkich chętnych z Warszawy, mogą być przyjmowani uczniowie z pobliskich powiatów z tzw. aglomeracji. W dalszej kolejności przyjmowani są uczniowie spoza Warszawy i aglomeracji warszawskiej. Dodatkowe informacje poniżej.
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO I UMÓWIENIA TERMINU ROZMOWY WSTĘPNEJ.
TEL. 22 836 78 73 wew. 19 PSYCHOLOG
Zapraszamy do kontaktu w celu przyjęcia dziecka do MOS. Pierwszym krokiem jest telefoniczne umówienie spotkania wstępnego. Podczas rozmowy otrzymacie Państwo informację o stanie miejsc wolnych w placówce i warunkach formalnych, które muszą zostać spełnione podczas procesu rekrutacji.
Dzieci umieszczane są w placówce na prośbę rodziców, po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania drogą telefoniczną (na rozmowę indywidualną z przyszłym wychowankiem i jego opiekunem prawnym). Warunkiem niezbędnym przy zapisie dziecka do ośrodka jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym, norma intelektualna, podpisanie i przestrzeganie warunków kontraktu wstępnego przez dziecko i jego opiekunów prawnych (rodziców), a także brak obecności substancji psychoaktywnych w organizmie wychowanka.
Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania odnośnie klas w szkole branżowej zapraszamy do kontaktu: Andrzej Majcher tel. 606-944-103
HARMONOGRAM REKRUTACJI UZGODNIONY Z BIUREM EDUKACJI (BE)
- 03.03 – 10.05 (w zależności od ilości kandydatów możliwe przedłużenie zapisów): przyjmowanie wniosków do szkół specjalnych.
Wymagane jest dołączenie do wniosku kopii orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego aktualnego na dany etap edukacyjny[1]
Dokumenty należy złożyć osobiście po rozmowie rekrutacyjnej.
- 17.06 – 20.06 informacja od dyrektorów szkół dla kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
- do 21.06 potwierdzenie przez pełnoletnich kandydatów lub rodziców/prawnych opiekunów) kandydatów woli zapisu ucznia w szkole, do której został zakwalifikowany
- 22.06 – 15.08 składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej do szkół, do których uczniowie zostali przyjęci. Wydanie przez szkoły skierowań do lekarza medycyny pracy i skierowań na badania, jeśli są wymagane ze względu na kierunek kształcenia
- 22.06 – 15.08 dostarczenie do szkoły zaświadczenia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań zdrowotnych do nauki w określonym zawodzie w branżowej szkole I stopnia specjalnej i orzeczenia lekarskiego do celów sanitarno-epidemiologicznych od lekarza medycyny pracy po wcześniejszym badaniu na nosicielstwo w stacji sanitarno-epidemiologicznej i okazaniu lekarzowi medycyny pracy.
Informacja dla kandydatów spoza Warszawy
Zgodnie z prawem oświatowym[2] przyjęcie ucznia (wychowanka) zamieszkałego w innym niż m.st. Warszawa powiecie możliwe jest jeśli szkoła dysponuje wolnym miejscem. Ponadto wymagane jest skierowanie do szkoły wydane przez Dyrektora Biura Edukacji.
W związku z tym, wnioski kandydatów niezamieszkałych w Warszawie rozpatrywane będą:
po 13 maja -w przypadku szkoły podstawowej
po 19 sierpnia – w przypadku szkoły branżowej
Co zrobić, gdy w wybranej szkole specjalnej brak wolnych miejsc? Informacja dla kandydatów zamieszkałych w Warszawie.
Kandydatom niezakwalifikowanym miejsce w szkole specjalnej wskazuje Dyrektor Biura Edukacji. W tym celu rodzice niezakwalifikowanego kandydata (lub pełnoletni kandydat) składają w Urzędzie m.st. Warszawy wniosek o wskazanie miejsca w szkole specjalnej. Druk wniosku można pobrać ze strony Biura Edukacji. Wersja papierowa dostępna jest również w każdej szkole specjalnej prowadzonej przez m.st. Warszawę i w Biurze Edukacji.
Do wniosku należy dołączyć kopię aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
Wniosek i kopię orzeczenia można złożyć w Kancelarii ogólnej Urzędu m.st. Warszawy, Aleje Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa.
Aktualnym orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego jest orzeczenie, które we wrześniu 2024 r. będzie zgodne z klasą nauczania np. uczeń rozpoczynający naukę w klasie I branżowej szkole I stopnia specjalnej powinien posiadać orzeczenie na III etap edukacyjny tj. na czas nauki w szkole ponadpodstawowej.
Ponadto: rekrutacja do ośrodka odbywa się w ciągu całego roku szkolnego, w zależności od wolnych miejsc w oddziałach klasowych/grupach.